Депутати Житомирської облради підтримали звернення щодо нового закону, який призведе до банкрутства лісгоспів

На сесії Житомирської обласної ради 12 вересня депутати підтримали звернення, яке ініціював голова фракції «Блоку Петра Порошенка» в Житомирській обласній раді Степан Нусбаум, до Президента, Прем’єр-Міністра та Голови Верховної Ради стосовно нової поправки до податкового кодексу. Поправку, яка стосується лісових господарств, було внесено під час голосування за закон про фермерські господарства, який набрав чинності 16 серпня.

Цим законом передбачений подвійний податок – рентний податок та рентну плату у межах 5 %. На сесії Степан Нусбаум розповів, що таке нововведення знищить лісові господарства та залишить їх банкрутами:

«Тихенько голосувався закон про фермерські господарства і з голосу вкінці була вписана поправка, по якій нам до 5 % треба ще оподатковувати землі, на яких росте ліс. Ми сьогодні платимо за ці землі, коли збираємо врожай, коли добуваємо спілий ліс. Зараз ми ще повинні платити за ті землі, на яких він ріс цих 60-80-100 років. Тобто, шановні колеги, якби в сільському господарстві заплатили паї, а коли збирають урожай з тони пшениці ще податок віддають, бо гарну пшеницю забрали. До чого це призведе? Якщо ми внесемо цю рентну плату у вартість деревини, то вона вскочить у півтора-два рази. Вона стане недоступною для деревопереробників, вони її не зможуть купляти. До того ж, якщо податок буде встановлений у межах 5 %, то збанкрутують практично всі лісові господарства».

За найскромнішими підрахунками навіть 0,1 % такої ставки  буде причиною банкрутства для п’ятьох лісгоспів області. А 1 % за рік  призведе до збитків в понад 30 мільйонів гривень та фактично знищить галузь.

Звернення до керівництва держави колеги-депутати підтримали майже одноголосно – 59 голосів із 61.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*