Павло Яблонський: Монумент «Борцям за Незалежну Україну» повинен стояти на місці «поваленого» комуністичного вождя

OLYMPUS DIGITAL CAMERAНа тому, що пам’ятний знак Героїв України повинен розташуватися у центральній частині Коростеня, наголошували мешканці міста, які долучилися до громадських обговорень щодо подальшої долі пам’ятника князю Володимиру Великому та монумента «Борцям за Незалежну Україну».

Новина про те, що місцева влада надає пріоритет вшануванню князя Володимира Великого пам’ятним знаком замість увічнення пам’яті героїв Небесної Сотні та інших захисників нашої держави, сколихнула всю Україну. Активно це питання обговорювалося у соціальних мережах. Тому громада Коростеня зібралася 7 квітня у сесійній залі міської ради і висловила тверду позицію щодо розташування монумента «Борцям за Незалежну Україну» у центрі міста.

Місцева влада на чолі з заступником міського голови Володимиром Вигівським оголосила результати опитування, розповідає представник партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Павло Яблонський. Втім, мешканці Коростеня, присутні на слуханнях, цим результатам довіри не висловили.

«Якщо місце встановлення пам’ятника князю Володимиру Великому не дуже хвилювало присутніх, то щодо встановлення монумента «Борцям за Незалежну Україну» громада була однозначною (за виключенням декількох членів компартії) — даний пам’ятник має стояти в центральній частині міста, і не деінде, а саме на місці «поваленого» комуністичного вождя», – говорить Яблонський.

Пропозицію облаштувати монумент «Борцям за Незалежну Україну» в районі місця масових захоронень Павло Яблонський називає невдалою.

«Я особисто вважаю, що це не справедливо по відношенню до родин загиблих. Тим паче, що такі сім’ї є нашому місті. 99% виступаючих наголосили на тому, що такий пам’ятний знак повинен розташуватися у самісінькому центрі міста. Адже основна його функція – нагадуванням кожному з нас, якою ціною далася нашому народу свобода і незалежність. Мешканці міста повинні щодня, проходячи повз цей пам’ятний знак, думати над тим, як зробити нашу державу кращою, що кожен з нас може для цього зробити. Адже хлопці, які загинули на Майдані, у неоголошеній війні на Сході, у різних протистояннях в минулих століттях – боролися саме за достойне майбутнє», – зазначив представник партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Павло Яблонський.

Остаточне рішення щодо встановлення пам’ятників буде прийматися виконавчим комітетом м. Коростеня.