С.Сухомлин: У Житомирській міськраді переміг популізм, а не здоровий глузд

Ліквідувати районні ради Житомира, а вивільнені гроші спрямувати на підвищення заробітної плати працівникам управлінь соцзахисту – таку пропозицію винесли  на сесію міськради. Втім, «за» проголосувало лише 18 депутатів із 40 присутніх у залі. Представники партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» у Житомирській області переконан: позиція депутатів – це чистий популізм.

Screenshot_4

Потреба в коштах з бюджету Житомира на утримання органів Богунської та Корольовської районних рад міста на 2015 рік складає близько 10,5 млн. грн. Лише на фонд заробітної плати для апарату двох рад необхідно виділити близько 5 млн. грн. Такі цифри навів перший заступник Житомирського міського голови, очільник Житомирської територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Сергій Сухомлин.

Screenshot_1

У разі ліквідації двох районних рад кошти, які раніше виділялися містом на зарплату апарату та утримання будівель, можна було спрямувати на підвищення заробітної плати для працівників управлінь соцзахисту. «Сьогоднішне рішення передбачало виключно одне – скорочення чиновницького адмінперсоналу і передачу повноважень районних рад міській. Зараз 140 працівників управлінь соцзахисту в Корольовській та Богунській радах отримують мінімальну зарплатню. Це люди, які в першу чергу спілкуються з соціально незахищеними верствами населення. Якби депутати міської ради підтримали сьогоднішнє рішення – працівники районних управлінь соцзахисту отримали б 50% надбавки до своєї зарплати. Натомість міські депутати залишили зарплату чиновникам та витрати на обслуговування районних рад», – констатує С.Сухомлин.

Screenshot_2

Таку позицію народних обранців Житомира С.Сухомлин пов’язує з непопулярністю прийняття такого рішення напередодні місцевих виборів. «Вони розуміють, яка конкуренція буде з боку районних депутатів на мажоритарних округах, вони розуміють, що ці районні депутати набагато ближчі до людей. Це також важливий момент в сьогоднішньому голосуванні, який змусив їх прийняти подібне рішення. Питання ліквідації районних рад не популярне для депутатів напередодні виборів. Кожен депутат думає, яким чином він прийде у двір, яким чином він звернеться за допомогою до районного депутата на виборах і т.д. Думаю, коли буде обрана нова міська рада, це питання буде винесене на розгляд повторно», – зазначив С.Сухомлин.

Screenshot_5

«Вся країна говорить про укрупнення громад. Ми говоримо про те, що 4-5 сіл повинні об’єднатися і створити одну раду, а депутати міської ради Житомира показали, що вони не хочуть цього робити. Ті, хто не голосували за даний проект рішення, дали зрозуміти, що їх влаштовує той стан речей, який є зараз і він для них вигідний», – говорить депутат міської ради, член партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Олександр Рабінович. На його думку, пропозиція щодо ліквідації райрад сприяє економії, раціональному використанню коштів міського бюджету та покращенню умов роботи працівників соцзахисту. О.Рабінович переконаний – не підтримавши рішення про ліквідацію двох районних рад у Житомирі, його колеги відстоювали особисті інтереси.