Уже вдруге депутати Корольовської райради спрямували кошти на заняття іпотерапією для дітей з ДЦП

Другий рік поспіль справжнє свято з аніматорами до Дня захисту дітей організували депутати фракції «Солідарність» Корольовської районної ради. Вони запросили дітей, які мають захворювання ДЦП, з ними проводили різноманітні конкурси, грали в ігри, пускали мильні бульбашки та вручили особливий подарунок – сертифікати на заняття іпотерапією. Саме дійство відбулося на території технологічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету, там, безпосередньо, проводять і заняття іпотерапією.

Це метод лікування, який заснований на взаємодії людини із спеціально навченим конем і дає неймовірні результати. Для того, щоб десять дітей мали можливість пройти по два курса оздоровлення, депутатами було виділено 32 тисячі гривень із коштів на виконання депутатських повноважень. У організації свята взяли участь також представники центру «Я мама».

«Ми організовуємо таке свято вже другий рік поспіль. Депутатами фракції “Солідарність” було вирішено, що ми маємо допомогти діткам. Ми вручили сертифікати десятьом дітям, 16 занять іпотерапією для кожної дитини, тобто два курса. Тут є діти, які займаються дуже давно, роблять це із задоволенням і, таким чином, оздоровлюються», – розповів депутат Максим Свінціцький.

Іпотерапевт відзначає неабиякі результати таких занять. А, особливо, якщо вони проводяться комплексно із лікуванням. Заняття із конями діє на фізичну, опорно-рухову та психоемоційну системи. До того ж, за допомогою визначених технік формується мова у дітей.

«Сьогодні у нас дітки прийшли з особливостями. Для них це дуже важлива реабілітація, так як сам вид іпотерапії не можна зрівняти чи замінити іншими методами реабілітації. Це метод, який дає дуже хороший результат. І економить час, який витрачається на відвідування різноманітних центрів. А такі заходи, як сьогодні, також є важливими. Адже вони через свої обмеження не часто спілкуються з іншими дітьми, не ходять на спільні майданчики. Тут для них є можливість поспілкуватися між собою, батькам – між собою, отримати масу позитивних емоцій, гарний настрій і поспілкуватися із такою благородною твариною, як кінь. Є декілька нових діток, але є дітки, які у нас вже проходять реабілітацію», – сказала директор центру іпотерапії «Берегиня Полісся» Олеся Марчук.

Іпотерапевтичний кінь проходить відбір, він повинен мати правильно поставлену ходу, має бути врівноваженим і відповідати вимогам екстер’єру. Крім того, він повинен бути молодим та здоровим. Такий кінь проходить тренінг і після цього його використовують для занять. У житомирському центрі таких є чотири.

Аліна Гришаєва розповіла, що з дочкою займаються іпотерапією уже півроку і задоволені результатами:

«З дочкою реабілітацією займаємося з народження, але вирішили спробувати іпотерапію. Для мене це було відкриття, тому що, дійсно, на цих заняттях я побачила, що дитина змінюється. Змінюється в кращу сторону і я дуже рада. Ми плануємо займатися і надалі, поки не стане на ніжки. Сертифікат – це дуже велика радість, тому що шукаємо можливість, хто може допомогти. Дуже велику вдячність хочемо висловити організації «Я мама» та нашим представникам влади, що надають таку можливість. Це для нашого сімейного бюджету дуже велика радість».

іпотерапія4

іпотерапія

іпотерапія2

іпотерапія6

іпотерапія5

іпотерапія1

іпотерапія3

іпотерапія8

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*