У Житомирі відбувся Медійний Марафон на тему «Рівність у політиці»

У Житомирі за підтримки Національного Демократичного Інституту відбувся Медійний Марафон на тему «Рівність у політиці», присвячений обговоренню рівного доступу до участі у політиці на всіх рівнях. Участь у ньому взяли представниці «Солідарності» –Тетяна Пашинська, Наталія Бачинська, Валентина Сорока та Світлана Войтко.

Медійний марафон, який проходив у Гнатюк Арт Центрі, зібрав більше 120 учасників та учасниць з 12 областей України, серед яких – політики, дипломати, державні службовці, лідери громадської думки, представники медіа та громадянського суспільства. Марафон включав в себе низку заходів, спрямованих на заохочення публічного діалогу стосовно переваг ґендерної рівності в політиці.

«Рівні права та можливості для участі в управлінні державою, своєю громадою – це необхідна умова для подальшого демократичного поступу України», – зазначила Олена Єна, директорка програми «Жінки-лідерки» Національного Демократичного Інституту.

Під час свого виступу в рамках Медійного Марафону Хелен Фейзі, заступниця посла Великої Британії в Україні, наголосила на необхідності рівного доступу жінок до політичного життя та подоланню стереотипів щодо жіночої участі у політиці.

«Розширення можливостей жінок в отриманні рівного доступу до процесів прийняття рішень є необхідністю. В Об’єднаному Королівстві є приклади жінок із різним життєвим досвідом, які прийшли в політику і здійснили зміни. Україна демонструє чудові результати у залученні жінок до участі у політиці. Проте всі країни все ще повинні багато працювати у цьому напрямку: жодна країна не може по-справжньому процвітати, якщо інтереси половини її населення не враховуються», – сказала Хелен Фейзі.

Під час свого виступу на тему рівного доступу жінок і чоловіків до політики Ієн Т. Вудворд, заступник директорки НДІ в Україні, зазначив:

«Звичайно, я – фемініст. Дивно, що ще не всі люди є такими».

Він навів приклади, чому від просування фемінізму та рівноправної участі жінок і чоловіків у політиці виграють усі.

Під час Марафону також було представлено кампанію Національного Демократичного Інституту «#НеЦінаПолітики», спрямовану на протидію насильства щодо політично активних жінок. Зокрема, своєю історією з учасниками Медійного Марафону поділилася Тамара Огородова, голова Запорізького благодійного фонду «Єдність за майбутнє».

Також в рамках Медійного Марафону учасники мали змогу відвідати «живу бібліотеку», де спікери та спікерки ділились історією особистого успіху та мали змогу відповісти на питання учасників. Під час постановки інтерактивного форум-театру, присвяченої темі подолання гендерних стереотипів щодо жінок в сім’ї, суспільстві, політичному житті, та просування солідарності з жінками-лідерками, гості медіа-марафону спробували себе у ролі акторів, пропонуючи альтернативні шляхи вирішення конфліктних ситуацій у постановці.

«Мене вразив захід своєю інформативністю і кількістю нових знань, які ми змогли отримати. Особливо сподобався перегляд документального фільму “Невидимий Батальйон” про жінок на війні. Мені здається, що ніхто із присутніх не міг стримати сльози, всі лише дивувалися неймовірній силі духу героїнь. Для мене було відкриттям таке поняття як «жива бібліотека». Спілкування із жінками, які мають захопливі життєві історії, я відразу вподобала. Та і загалом, завжди приємно ставати частиною подібних заходів», – сказала Тетяна Пашинська.

Під час Медійного Марафону учасники також мали можливість пройти онлайн-тест «Чому гендерна рівність важлива для України?», який визнає свідоме та підсвідоме ставлення, а також ознайомитись із виставкою ілюстрацій «Не жіноча справа», яка привернула увагу громадськості до переліку 450 заборонених професій в Україні, який наразі частково скасований.

1528867671_img1528808227_16 1528867684_img1528808227_14 1528867694_img1528808227_12 1528867613_img1528808227_11 1528867668_img1528808227_5 1528867662_img1528808227_3 1528867651_img1528808227_0 медійний форум медійний форум1

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*