Голова фракції «Солідарність» у Житомирській обласній раді закликав розглянути звернення про звільнення директора САД

Під час сесії Житомирської обласної ради, 26 липня, інформувати депутатів про хід виконання дорожніх робіт прийшла заступниця керівника Служби автомобільних доріг в Житомирській області з фінансових питань. Звіт був внесений у порядок денний, але на цей час керівник вирішив піти у відпустку і відправити замість себе іншу людину. Хоча, очевидно, що у депутатів було ряд питань до керівника Геннадія Савченка.

Голова фракції «Солідарність» Степан Нусбаум повідомив, що є підготовлене звернення на Міністерство інфраструктури щодо роботи обласної Служби автодоріг.

«Просимо розглянути питання щодо звільнення із займаної посади директора Служби автомобільних доріг Савченка Геннадія Васильовича», – зазначається в регулятивні частині звернення.

Степан Нусбаум закликав колег підтримати це звернення до Мінінфраструктури щодо звільнення директора САД. Голова облради Володимир Ширма поставив на голосування пропозицію щодо направлення звернення і 56 з 59 присутніх депутатів її підтримали.

Голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма обіцяє підписати звернення щодо звільнення керівника Служби автомобільних доріг області. Про це він сказав на брифінгу після завершення чергової сесії облради 26 липня.

«Ми прийняли звернення, зараз його опрацюють, голові обласної ради дається п’ять днів на те, щоб його підписати. Я його підпишу і направлю на Службу автодоріг, на Київ. А як уже зреагують відповідні центральні органи – ми не можемо цього передбачити, але, я думаю, що це дуже серйозний сигнал для них і для Служби автодоріг. Насправді, я дуже переживав, коли дороги (місцевого значення) передавали на обласну державну адміністрацію, яка не мала ні апарату, ні управління, нічого. І от ви сьогодні на сесії могли почути, що на місцеві дороги проводяться тендери, ремонтуються дороги, і ми маємо можливість контролювати, спілкуватися. А коли начальник Служби не реагує на обласну раду, коли ми проголосували про це (заслухати інформацію САД – ред.) на попередній сесії, і він знав про це. Я думаю, що і оцінка міністра (інфраструктури) Омеляна була, коли він «відмітив» Житомирську область. І це ж, в основному, через Службу автодоріг, тому що ні один тендер серйозний не був проведений і на сьогоднішній день ще не проведений, а вже липень добігає кінця, коли ж ці дороги ремонтувати», – сказав Володимир Ширма.

Його підтримує й голова облдержадміністрації Ігор Гундич.

«Володимир Васильович (Ширма) за 20 днів до сесії підписує розпорядження про скликання сесії. По-друге, на минулій сесії було чітко заявлено в сесійній залі, що на наступній сесії будемо заслуховувати Службу автомобільних доріг і керівник має звітувати. Мабуть сьогодні немає чим звітувати, тому що тендери на ремонт доріг, на які держава виділила кошти, не проведені на сьогоднішній день, ямкові ремонти на важливі для нас артеріях – траси М-21, Р-18, Н-02, Н-03 – не проведені і не завершені. Це викликає масу обурення не лише в (сесійній) залі, а й серед населення області. Тому, я думаю, із-за того, що не було що сказати депутатам, керівник Служби автомобільних доріг вирішив піти у відпустку. Але і тут у мене питання: сьогодні, коли мери йдуть у відпустку, то вони мене хоча б ставлять до відома, бо можливо буде їхня присутність необхідна на тому чи іншому заході, на тій чи іншій нараді. А керівник державної Служба автодоріг нікого не запитав, взяв собі на п’ять днів відпустку і вирішив, що таким чином зможе продовжити свій час перебування на цій посаді. Але депутати зреагували миттєво і, чесно скажу: я тут депутатів 100% підтримую», – сказав Ігор Гундич.