Ірина Костюшко: на IV Фестивалі льону висвітлюємо тему органічних трендів та сучасних технологій

Цієї неділі, 16 вересня у с. Стремигород на Житомирщині пройде 4-ий Фестиваль льону, де основними родзинками стануть виставка технологічних дронів та представлення органічної продукції з льону та конопель. Незмінна команда організаторів, оновила свій творчий склад та підготувала сюрпризи для гостей.

Про це розповіла ідеолог та організатор Фестивалю Ірина Костюшко під час прес-конференції присвяченій заходу.

Також вона додала, що ідея фестивалю залишається незмінною – це відродження українських традицій вирощування льону в Україні, популяризація культури використання продуктів з льону у повсякденному житті та презентація новітніх технологій, які використовуються у сучасному агробізнесі.

 «Ми готуємо фестиваль за рекордний час – 2 тижні. Буде багато цікавого, різні локації. Плануємо поєднати минулі традиції льонарства із сучасними технологіями, наприклад, виставкою дронів. Очікуємо на приїзд 10 тисяч гостей, будуть також представники Білорусії, Німеччини та Іспанії. Ми матимемо двох зіркових хедлайнерів – співачка Мята та гурт TaRuta. Також на Фестивалі плануємо встановити рекорд із найбільшою кількістю людей вдягнутих у лляний одяг», – розповіла Ірина Костюшко.

За словами організатора фестивалю, нині у світі набирає популярності тренд споживання органічних продуктів, у тому числі й виробів з льону – насіння, олії, одягу, косметики, фармацевтичних препаратів, що не може лишити без уваги цей напрям.

Як відмітила в.о. начальника управління культури та туризму ОДА Тетяна Парфентієва, проведення Фестивалю льону на Коростенщині уже стало візитівкою для області, адже тут окреслюється творчий потенціал сільських територій та народні традиції. Сьогодення вимагає створення нових атракцій, аби область ставала цікавою і туристично-привабливою.

Участь у прес-конференції також взяла начальник управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту ОДА Світлана Гресь, котра наголосила, що Фестиваль льону підтримує Житомирська облдержадміністрація та обласна рада як важливий захід, який прославляє регіон, є майданчиком відродження української автентичної культури для сучасної молоді та несе дух патріотичного сприйняття держави.

4-ий Фестиваль льону пройде  у  с. Стремигород  Коростенського району. Упродовж  дня,   16 вересня, для відвідувачів працюватимуть етно-зона з унікальними виробами з льону та майстер-класами, мала сцена з фольклорними гуртами, велика сцена з зірковими гостями, кінно-трюковий театр та заплановані розваги для всієї родини.

Девіз цьогорічного Фестивалю льону – «Органічні компанії – здорова нація!».

Початок 16 вересня о 10.00 год.

Нагадаємо, Фестиваль льону має міжнародний статус та проходить вже 4-й рік поспіль. Минулого року гостями стали понад 13 тисяч людей, серед яких представники Білорусі, Франції, Бельгії, Польщі та ПАР.

Прес-служба Фестивалю льону