Ірина Костюшко ініціювала звернення до ВР України та Кабміну щодо підтримки молочної галузі

Під час 19-ї сесії Житомирської обласної ради, яка відбулася 25 жовтня, депутати підтримали звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо надання державної підтримки виробникам молока. Його було ініційовано комісією з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села, головою якої є депутат від «Солідарності» Ірина Костюшко.
У зверненні щодо надання державної підтримки виробникам молока депутати наголосили на необхідності запровадження механізму державної підтримки, тобто дотації, виробникам молока – особистим селянським господарствам. Також звернулися з проханням розглянути можливість продовження перехідного періоду для адаптації особистих селянських господарств до вимог нових стандартів на молочну сировину.
«Дуже болюче питання – це справедлива закупівельна ціна молока. Якщо ніхто не платить за проїзд, то поїздка не відбувається за браком фінансування. Така ж ситуація зараз у молочній галузі. Фермерам немає за що розвиватися, і таким чином зменшується поголів’я. У світі немає жодної проблеми, яку вирішили, завжди потрібно вирішувати не проблему, а причину, яка призвела до неї. Ми дочекаємося того, що молока буде менше, воно подорожчає і ми будемо купувати молочні вироби за кордоном. У нас на кожній комісії це питання порушується. Це звернення не вирішує проблему, але ми хочемо достукатися, тому що це питання потрібно порушувати, щоб була справедлива закупівельна ціна», – зазначила Ірина Костюшко.