П’ять років роботи: що зробили депутати «Солідарність» у Житомирському районі (громадські проекти)

За п’ять років роботи фракції «Солідарність» в Житомирській райраді депутати змогли пропрацювати важливі питання для Житомирського району. Люди, які є професіоналами у різних сферах – лікарі, освітяни, лісівники, підприємці, об’єдналися і трудилися на благо громади. Дбали про благоустрій, якість освіти, доступність медицини, допомогу людям у важких життєвих ситуаціях.

  • Спільно з ЖГО «Паритет» організовано навчальні тренінги зі створення ОСББ та впровадження енергоефетивних заходів для мешканців смт Новогуйвинське та Озерне.
  • Проведено численні семінари щодо децентралізації та об’єднання громад, де Тетяна Парфентієва особисто була спікером (смт Новогуйвинське, Тетерівська ОТГ, Баранівка, Коростишів, Станишівська ОТГ).
  • За ініціативи депутата прийнято рішення про запровадження «Бюджету участі» в Житомирському районі. Це можливість для мешканців району брати участь у розподілі бюджетних коштів та вирішувати, на що в першу чергу їх потрібно спрямовувати.

«Ця система виявилась затребуваною, тому що істотно зросла кількість активних людей, які хочуть впливати на суспільне життя, а існуючі сьогодні механізми взаємодії з владою не дозволяють це бажання задовольнити у повному обсязі», – зазначила Тетяна Парфентієва.

  • За ініціативи депутата тендерні закупівлі в сфері охорони здоров’я почали проводитися по системі «Прозоро»  раніше, ніж це вимагалося на загальнодержавному рівні. Це дало можливість замовнику навчитися ефективно користуватися даною системою, аби без проблем проводити тендерні процедури по «Прозоро» з серпня 2016 року, як того вимагав закон.

«Вдячна депутатам, що підтримали ефективність використання та економію бюджетних витрат, розширення конкурентності, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівлі товарів, робіт та послуг за кошти бюджету району. Цим рішеннями ми зобов’язали заступника голови Житомирської районної ради та технічний відділ, щоб вони під’єдналися до всеукраїнської платформи “Прозоро”»,  –  прокоментувала результат голосування Тетяна Парфентієва. 

  • За ініціативи депутатки Тетяни Перфентієвої створено в Житомирській районній раді жіночу міжфракційну групу «Рівні можливості», задля забезпечення потреб мешканців району, з огляду на гендерну рівність.
  • У селі Заможне Русланом Карчевським проводилися  загальні збори. Зустрічі були тематичними і присвячені роз’ясненню населенню правил благоустрою села, проблемам збору та вивезення сміття, благоустрою водойм, своєчасній обрізці дерев, які псують лінії електропередач та є небезпечними для життя громадян. Були вислухані прохання та пропозиції виборців щодо покращення умов проживання в окрузі.
  • З початком пандемії робота в громаді не зупинилася. Тетяна Парфентієва у співпраці з НУО «Сучасний формат» власноруч розклеїла наліпки в крамницях та аптеках смт Новогуйвинське із закликом дотримуватися безпечної дистанції.

«Просто пересидіти карантин не в моїх правилах. Завжди вишукуєш можливість допомогти громаді, поруч завжди є люди, які потребують твоєї допомоги, варто лише бути більш чуйним, уважним», –  сказала депутатка.

  • Завдяки співпраці з ГО «Житомир, Зроби голосніше!» по 100 захисних масок отримали медичні працівники та працівники ВЖРЕКП  Новогуйвинського.
  • Було проведено інформаційну кампанію серед мешканців Новогуйвинської громади та поширено відеопосилання на практичний вебінар з американським досвідом подолання вірусу, протоколи перших дій щодо запобігання наслідків для медиків, працівників ЖКГ, аптек та торгівельних майданчиків. 

 «Зупиніться, зверніть увагу – прості речі рятують здоров‘я та життя. Події останніх років довели, що нам, українцям, притаманні самоорганізація та взаємодопомога в скрутних ситуаціях, – стверджує Тетяна Парфентієва.  – Люди, які на передовій боротьби з вірусною небезпекою потребують доброго слова і вчинків, що засвідчують підтримку, повагу, подяку».