«Європейська Солідарність» виграла суд у справі незаконної реєстрації кандидатів у двох районах Житомирської області

Кандидат в мери Бердичева від «Європейської Солідарності» Віталій Березовенко довів незаконність реєстрації кандидатів від політичної партії «Наш край» у двох районах Житомирської області.

Житомирським окружним адміністративним судом 30 вересня розглянуто дві позовні заяви Житомирської територіальної організації політичної партії «Європейська Солідарність» до Бердичівської районної та Ружинської селищної територіальних виборчих комісій. Вони стосувалися скасування постанов про реєстрацію кандидатів у депутати та зобов’язання відмовити у реєстрації окремим суб’єктам виборчого процесу.

Справа у тому, що Бердичівською районної виборчою комісією зареєстровано єдиний виборчий список кандидатів у депутати Бердичівської районної ради від Житомирської обласної організації політичної партії «Наш край», який був сформований та затверджений всупереч вимогам ст.219 Виборчого Кодексу України. Зокрема, при складенні єдиного списку кандидатів у депутати політичною партією не були дотримані вимоги щодо гендерних квот. Це є підставою для відмови у реєстрації всього списку кандидатів у депутати, що передбачено ст.230 Виборчого Кодексу України. Проте, виборча комісія список партії «Наш край», складений з порушенням законодавства, зареєструвала.

Крім того, Ружинською селищною виборчою комісією було зареєстровано виборчий список кандидатів у депутати селищної ради від тієї ж партії «Наш край», до якого було включено всього п’ять кандидатів. Також партія висунула кандидатів лише до одного виборчого округу із чотирьох, які створені у громаді на час виборчого процесу. При цьому, виборчий Кодекс України містить імперативну норму про те, що партія зобов’язана висунути кандидатів у всіх округах громади, а не в якомусь із них. Таким чином, з урахуванням того, що у Ружинській громаді чотири округи, а мінімальна кількість кандидатів, які повинні бути у кожному з округів становить не менше п’яти, партія мала б висунути щонайменше 20 кандидатів. Вони ж, в свою чергу, подали лише п’ять. Проте, Ружинська виборча комісія цю норму закону проігнорувала і зареєструвала список, всупереч вимогам Виборчого Кодексу України.

Тож Житомирським окружним адміністративним судом 30 вересня обидві Постанови виборчих комісій були визнані незаконними, реєстрацію кандидатів до Бердичівської районної ради та Ружинської селищної ради від партії «Наш край» скасовано.