Опитування «від Зеленського» все ж відбувається

Опитування «від Зеленського» все ж відбувається. На Житомирщині люди Зе стоять переважно у містах на великих дільницях. Також нам стало відомо, що ближче до 13:00 вони вже завершують свою роботу.

У Новоград-Волинському так звані волонтери знаходилися у приміщеннях дільниць, але після того, як на них було складено скарги в ДВК та подано заяви в поліцію, «опитувальники» перемістилися на вулицю. У Бердичеві та Бердичівському районі вони знаходять біля дільниць.
У Житомирі ж поліція на деяких дільницях не реагує на звернення про порушенння.

«Поліція, на жаль, не вбачає в цьому порушення. Підходили розмовляли з представником на 427 дільниці, він говорить, що це не агітація», – зазначила кандидатка в депутати Житомирської міськради Ніна Ільченко.

Голосувальники у більшості випадків обурюються, коли їм пропонують відповісти на 5 питань.

«За нашими спостереженнями, з десяти людей один погоджується відповісти на запитання. Але ж справа у тому, що ніякого контролю за цими «опитувальниками» немає. Вони самі стоять з бланками і картонними урнами, а що потім вони там напишуть – невідомо», – розповів член Новоград-Волинської міської ТВК Віктор Прилипко.

Нагадаємо, таке це опитування є порушенням ст. 106 Конституції України (Серед повноважень президента немає оголошення та проведення опитування); ст. 19 КУ (Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України); ст. 52 Виборчого кодексу України (Передвиборна агітація напередодні дня голосування та в день голосування забороняється); ст. 248 Виборчого кодексу України(п.4. Виборець може перебувати у приміщенні для голосування лише протягом часу, необхідного для голосування, п.12. Під час проведення голосування виборців за місцем їх перебування мають право бути присутні кандидати у депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, довірені особи кандидатів, уповноважені особи організацій партії, офіційні спостерігачі); ст. 212 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Здійснення передвиборної агітації особою, участь якої у передвиборній агітації заборонена законом, проведення передвиборної агітації поза строками, встановленими законом чи в місцях, що заборонені законом, здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборної агітації тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).