Покроковий план членства в НАТО

Петро Порошенко озвучив покроковий план членства в НАТО та нагадав, що рівно два роки тому Верховна Рада проголосувала за незворотність європейського та євроатлантичного курсу України.

Перше, що треба зробити, – припинити руйнування антикорупційної інфраструктури, реалізувати судову реформу, поглибити секторальну інтеграцію з ЄС, відновити довіру партнерів і наполегливо працювати над отриманням ПДЧ – зауважив Петро Порошенко.

Отже,  покроковий план євроатлантичної інтеграції від п’ятого Президента України для нинішньої влади:

  • припинити знищення антикорупційної інфраструктури. Гарантувати незалежність НАБУ і прозорий конкурс з обрання нового очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури;
  • реалізувати Дорожню карту судової та антикорупційної реформ, яка відповідає критеріям і ЄС, і НАТО;
  • поглибити секторальну інтеграцію, зокрема в енергетичній, цифровій, митній, шенгенській сферах і максимально наблизити нашу державу до Копенгагенських критеріїв членства в ЄС;
  • докласти дипломатичних зусиль з ПЧД, адже  саме ПДЧ запускає механізм приєднання України до Альянсу;
  • зміцнити довіру з партнерами по НАТО, такі як, наприклад, розслідування зливу росіянам інформації про спецоперацію із затримання вагнерівців.

Результатом наполегливої реформаторської праці стала достойна винагорода – безвіз. Наша команда не лише підписала Угоду про асоціацію. Ми ще й виграли дипломатичну війну з Росією, яка намагалася зірвати її ратифікацію. Угода почала працювати і допомогла подолати Україні економічну кризу. Як визнали наші партнери, за п’ять років ми зробили більше для євроінтеграції, ніж до нас було зроблено за чверть століття, – нагадав лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко.

Петро Порошенко запевнив нинішню владу, що вони можуть розраховувати на «Європейську Солідарність» та на його особисті міжнародні зв’язки, якщо він побачить будь-яки кроки, які наближатимуть Україну до Євросоюзу та НАТО.

Ми — єдина проєвропейська опозиція, для якої членство в НАТО та ЄС не просто рядок в програмі. У нашій роботі це — головна стратегічна мета для всіх українців. Тому що лише в ЄС та Північноатлантичному альянсі ми отримаємо гарантії незалежності, миру і добробуту. – зазначив п’ятий Президент України.