На запрошення депутатки від «ЄС» до Житомира завітала Оксана Забужко з лекцією про Лесю Українку

В рамках літературно-мистецького проєкту “Коло Лесі” з нагоди відзначення 150-річного ювілею від дня народження Лесі Українки до Житомира завітала відома українська письменниця Оксана Забужко. Письменниця Оксана Забужко спілкувалась з житомирянами у форматі лекції-зустрічі та презентувала книгу “Апокриф. Чотири розмови про Лесю Українку”.

Захід  відбувся 23 лютого у Житомирському обласному музично-драматичному театрі імені Івана Кочерги, ініціаторкою якого виступила депутатка Житомирської міської ради від «Європейської Солідарності» Людмила Зубко та  ГО «Житомир, зроби голосніше!»

«Впродовж року ми будемо запрошувати потужних людей, які трансформують Україну і власне весь світ. Перші наші гості в рамках відзначення 150 річчя від дня народження Лесі Українки – Оксана Забужко і пані Лідія Данильчук, які мають коріння з Житомирщини. Ця зустріч дає нам змогу по-новому подивитися, а хто така Леся Українка для нас. Вона 100 років тому запустила ту енергію, яка дозволяє нам сьогодні вибрати шлях європейськості,» – зазначила Людмила Зубко.

“Місто це — люди. В театрі сьогодні було дуже тепло і по-родинному”, — відзначила Оксана Забужко.  

Організаторка заходу Людмила Зубко переконана, що такі зустрічі — можливість переосмислити творчість та по-новому розкрити особистість Лесі Українки.

Після розмови з письменницею Оксаною Забужко на сцені театру відбулася прем’єра моновистави за мотивами однойменного оповідання Лесі України “Розмова” у виконанні львівської акторки Лідії Данильчук з творчої майстерні «Театр у кошику».