Підсумок роботи сесій різних рівнів рад Житомирщини за вересень 2021 року

До початку сесій місцевих рад усіх рівнів Житомирщини депутатами фракції «Європейська Солідарність» були ініційовані два звернення:

  • Про недопущення підняття тарифів на комунальні послуги для населення.

Спроби теперішньої влади перекласти відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади незаконні та суперечать конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади і місцевого самоврядування. Такі дії зводять нанівець досягнення політики децентралізації у наданні громадам реальних можливостей для розвитку.

  • Про виплату «13-тої пенсії» пенсіонерам, які отримують щомісячно менш за 3 866 грн.

Необхідно використати частину коштів отриманих від МВФ на подолання наслідків пандемії. Ці кошти мають піти найменше захищеним верствам населення – пенсіонерам, адже їх соціальне становище суттєво погіршилось із-за підвищення цін на товари першої необхідності.

Відповідні звернення вже підтримали та направили до Президента, Кабінету Міністрів та  Верховної Ради України: Андрушівська міська рада, Житомирська районна рада, Брусилівська селищна рада, Бердичівська, Житомирська та Коростишівська міські ради, Любарська та Романівська селищні ради, Станишівська сільська рада, Хорошівська селищна рада, Чуднівська та Коростенська міські ради, Словечанська сільська та Ємільчинська селищна ради.

Дякуємо депутатам за виважену позицію та підтримку!

На жаль, ці важливі для громади та мешканців звернення не були підтримані депутатами Лугинської селищної ради. Тільки 7 з 18 присутніх проголосували за ініціативу фракції «Європейська Солідарність».

Також під час голосування у Житомирській районній раді, завдяки фракцій “Слуга народу”, представники якої вчинили галас, депутатами не була підтримана ініціатива щодо додаткової виплати пенсіонерам. Взалі представники партії “Слуга народу” не підтримали жодного звернення, яке ініціювала “Європейська Солідарність”.

“Європейська Солідарність” і надалі буде стояти на боці українського народу!