
Фракція “Європейська Солідарність” в Житомирській обласній раді ініціює звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості грубого наступу на фінансову спроможність місцевого самоврядування шляхом ухвалення проекту змін до Бюджетного кодексу України (№6062).
Отже, проектом №6062 передбачається:
- ліквідація з 2023 року бюджету розвитку місцевих бюджетів.
Це буде катастрофою для територіальних громад, адже вони не зможуть використати гроші бюджету для належного розвитку та на поточні проблеми.
- легалізація права несвоєчасного повернення громадам помилково перерахованих до Держбюджету коштів.
Дуже зручно «помилково» забрати в громади гроші і хай потім чекають, коли кошти з’являться на казначейському рахунку. Подібні практики були лише при режимі Януковича.
- перерозподіл коштів отриманих від викупу земельних ділянок державної та комунальної власності.
В центр заберуть 70%, а громаді залишиться лише 30%.
- здійснення погашення заборгованості за середньостроковими позиками перед державним бюджетом «у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України».
Нагадуємо, що саме уряд Януковича – Азарова свого часу добровільно-примусово скинув заборгованість на місцеве самоврядування. Тобто, місцеві бюджети при Януковичу змусили взяти на себе цю заборгованість, бо держава не платила по рахунках, а тепер пропонується громадам «погасити» цю заборгованість.
Врешті, згідно з проектом №6062, місцеві ради перетворюються в статистів формування місцевих бюджетів, бо Міністерство фінансів і посадовці місцевих державних адміністрацій отримують повноваження зупиняти рішення місцевих рад про бюджет.
В зв’язку з вище викладеним фракція «Європейська Солідарність» вимагає:
- відкликати проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (№6062) на доопрацювання з метою виключення з цього проекту дискримінаційних норм по відношенню до місцевого самоврядування.
- у разі розгляду проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реестр. №6062) озвучити в залі позицію нашої ради та не використовувати під час голосування словосполучення «прошу підтримати та проголосувати».
- повернутися до виконання функцій гаранта Конституції України, не допускати порушення через «підконтрольні» Кабінет Міністрів чи фракцію у Верховній Раді міжнародних зобов’язань України, зокрема Європейської Хартії місцевого самоврядування та, у разі прийняття проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реестр. №6062) скористатись правом ВЕТО.
