Депутати «Європейської Солідарності» відзначили 78-му річницю визволення від нацистських окупантів у Бердичеві

Фракція «Європейської Солідарності» у Бердичівській міській раді взяла участь у мітингу, присвяченому 78-й річниці визволення Бердичева від німецько-фашистських загарбників. На площі Незалежності, біля Меморіалу “Слава Героям!” також зібрались і представники громадських організацій, ветеранські об’єднання, жителі та гості міста Бердичева.

Учасники мітингу згадали трагічні сторінки історії міста у період Другої світової війни. Окупація Бердичева нацистами тривала довгих 911 днів, стратили понад 38 тисяч бердичівлян та 11,5 тисяч вивезли на примусові роботи до Німеччини. Була знищена промисловість та інфраструктура міста, зруйнувано майже півсотні житлових будинків, закладів освіти і культури.

5 січня 1944 року місто Бердичів було повністю звільнено від фашистів, а десятки військових з’єднань, котрі брали участь у боях за місто, згодом отримали почесне звання “Бердичівських”.

«Скільки б не минуло років, подвиг визволителів Бердичева завжди житиме у нашій пам’яті. Бердичівляни ніколи не забудуть тих, хто віддав життя в ім’я перемоги, свободи та незалежності, ставши гідним прикладом для наших воїнів-захисників, котрі нині боронять кордони України»,- переконаний Віталій Березовенко – голова фракції «Європейська Солідарність».

Пам’ять захисників України часів Другої світової війни та загиблих учасників АТО/ООС вшанували скорботною хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу “Слава Героям!”.